ימי כיף | פיקניק משפחתי | סדנאות בישול

 

החיים בישראל של ימינו הם חיים עמוסים ולחוצים מאד. כל אחד ואחד מאיתנו חולם על הרגע שבו יוכל להשתחרר מעט מלחצי היומיום ולצאת לחפשה קצרה, למנוחה או ליום של הנאה, עם בן או בת הזוג, עם המשפחה, עם חברים, אפילו עם הצוות בעבודה. העיקר לצאת קצת, לבלות ולשכוח מעט מלחצי היומיום.

ימי כיף

בדרך כלל, כאשר מזכירים את המושג "ימי כיף", עולה אסוציאציה של ימים מאורגנים לצוותי עובדים. זוהי, אכן, המשמעות העיקרית של המושג ימי כיף, אולם לא היחידה. אנשים רבים יכולים לצאת לימי כיף, אם בקבוצת חברים ואם בתוך המשפחה. ימי כיף מלאים באטרקציות מגוונות מסוגים שונים רבים, כך שכל אחד יכול למצוא לעצמו את יום הכיף המושלם עבורו. לדוגמא: ימי כיף יכולים לכלול טיולים בטבע, כמו למשל הליכה על חוף הים, פיקניק משפחתי  בשטחים פתוחים יפים וכדומה. ימי כיף יכולים גם לכלול טיולים אתגריים, כמו טיפוס הרים, טרקים ארוכים וכיוצא בזה. ימי כיף יכולים להיות גם בסגנון אחר לחלוטין, כמו למשל ימי כיף בספא, בבריכה וכדומה. ימי כיף אחרים יכולים לכלול סדנאות מעניינות והרצאות מרתקות. אין זה משנה מה כוללים ימי הכיף, כל עוד הקבוצה כולה נהנית מן היום הזה.

איך בוחרים ימי כיף?

ימי כיף חייבים להתאים לאופי, לסגנון וליכולות של בני הקבוצה היוצאת. כמובן שאין אפשרות לקלוע במאה אחוז לטעם של כל אחדש מבני הקבוצה, במיוחד כאשר מדובר בימי כיף גדולים של צוותי עובדים, אולם ישנם כללים בסיסיים שניתן להתחשב בהם ולקחת אותם בחשבון בתכנון היום. כך, למשל, אם ישנם דתיים רבים בקבוצה, חשוב לדאוג לאוכל כשר במהלך היום. אם רוב הקבוצה מורכבת מנשים, ניתן לערוך פעילות המתאימה לנשים, אך אם רוב הקבוצה מורכבת מגברים, הרי שסדנאות איפור, למשל, יוצאו מחוץ לרשימת האפשרויות.

סדנאות

אחד הדברים שיכולים להפוך ימי כיף למעניינים במיוחד הן סדנאות מקוריות אשר מעוררות עניין והנאה. כיום ניתן למצוא סדנאות רבות במגוון תחומים, אשר מתאימות לימי כיף, כמו למשל סדנאות בישול, סדנאות צחוק, סדנאות משחק ועוד.